Přejít k obsahu


Hodnocení porodní péče z perspektivy českých žen

Citace:
HREŠANOVÁ, E. Hodnocení porodní péče z perspektivy českých žen. In Tělo v rukou společnosti. Praha : Gender Studies o.p.s., 2011, s. 13-22. ISBN: 978-80-86520-38-4
Druh: KAPITOLA V KNIZE
Jazyk publikace: cze
Anglický název: The birth care evaluation from the perspective of Czech women
Rok vydání: 2011
Místo konání: Praha
Název zdroje: Gender Studies o.p.s.
Autoři: Mgr. Ema Hrešanová Ph.D.
Abstrakt CZ: Text představuje vybrané klíčové aspekty zkušenosti 40 žen s porodní péčí v šesti různých porodnicích. Mezi klíčová témata ve výpovědích o této zkušenosti patří hodnocení porodní péči, problémy se získáváním důležitých informací o poskytované péči a problémy s poporodní péčí, zejména kojením. Součástí textu jsou i doporučení pro zlepšení stávajícího stavu, která jsou adresována klíčovým aktérům.
Abstrakt EN: This paper focuses on key aspects of birth experience of 40 Czech women who gave birth in 6 different maternity hospitals. The key issues are: the evaluation of birth care, problems with receiving relevant information about provided birth care and problems with postpartum care, especially breastfeeding. Building on these findings the text gives recommendations to all key actors how to improve the birth care provision in Czech maternity hospitals.
Klíčová slova

Zpět

Patička