Přejít k obsahu


Postavení osob 50+: Fakta a statistiky

Citace:
HASMANOVÁ MARHÁNKOVÁ, J. Postavení osob 50+: Fakta a statistiky. In Postavení lidí po padesátce a reakce v oblasti veřejných politik v ČR. Stínová zpráva k postavení lidí 50+, pečujících osob a demografickému stárnutí v České republice. Praha : Alternativa 50+, 2014, s. 15-21. ISBN: 978-80-905711-1-2
Druh: KAPITOLA V KNIZE
Jazyk publikace: cze
Anglický název: The position of people age 50+ in the Czech Republic: Facts and statistics
Rok vydání: 2014
Místo konání: Praha
Název zdroje: Alternativa 50+
Autoři: PhDr. Jaroslava Hasmanová Marhánková Ph.D.
Abstrakt CZ: Kapitola je součástí Stínové zprávy k postavení lidí 50+, pečujících osob a demografickému stárnutí v České republice. Jejím cílem je představit klíčové statistiky týkající se života lidí 50+ s důrazem na identifikování bariér, kterým čelí na trhu práce i v jiných sférách života. Text rovněž představuje doporučení pro zlepšení postavení lidí po padesátce a pečujících osob v České republice.
Abstrakt EN: The chapter is part of the Shadow report focused on the position of people age 50+ and care-givers in the Czech Republic. The aim of the paper is to summarize key statistics with particular focus on the identification of barries this generation face on the labour market and in other spheres of life. The paper also outlines recommendations concerning the improvement of the position of people age 50+ and care-givers in the Czech Republic.
Klíčová slova

Zpět

Patička