Přejít k obsahu


Adaptační strategie neinstitucionalizovaných náboženských komunit v reakci na procesy individualizace

Citace:
VÁNĚ, J. Adaptační strategie neinstitucionalizovaných náboženských komunit v reakci na procesy individualizace. Prešov, 2010.
Druh: PŘEDNÁŠKA, POSTER
Jazyk publikace: cze
Anglický název: The strategy of adaption of non-institutionalized communities as reaction to proces of individualization
Rok vydání: 2010
Autoři: PhDr. Jan Váně Ph.D.
Abstrakt CZ: Cílem příspěvku je prezentovat základní adaptační strategie neinstitucionalizovaných náboženských komunit ve veřejném prostoru. Členové zkoumaných neinstitucionalizovných náboženských komunit jsou převážně římsko-katolického vyznání. Autor příspěvku prezentuje výsledky svého terénního výzkumu, který provádí v ČR. Klade si za cíl, představit kromě adaptačních strategií i postoje neistitucionalizovaných náboženských komunit vzhledem k vnějšímu sekulárnímu okolí ale i vzhledem k církvi samotné. Hlavní pozornost byla upřena na procesy individualitzace a jejich dopady na podoby religiozity u členů v zkoumaných neinstitucionalizovaných náboženských komunitách.
Abstrakt EN: The object of the conference paper is to demonstrate the research in religious, non-institutionalized communities ? with prevalent orientation to the Roman Catholic confession. Although they are not a part of the Roman Catholic Church, with time they in certain aspect become integrated into the church or state structures. The project examines and analyzes the reasons of their occurrence and of ransformation of their life, as well as of their incorporation into social system, which is conditioned by requirements and expectations of economical and political nature.
Klíčová slova

Zpět

Patička